Gwarancja szybkiej wysyłki

Regulamin księgarni internetowej www.keliber.pl

 

Regulamin obowiązujący od 02 kwietnia 2015

 

 1. Wydawnictwo K.E. Liber, spółka cywilna, z siedzibą w Warszawie (01-210) przy ul.Kolejowej 19/21, zwana dalej Wydawnictwem, jest właścicielem księgarni www.keliber.pl, działającą również pod adresami internetowym http://www.keliber.com.pl, http://www.keliber.pl, http://www.rodziceidzieci.pl, http://www.rodziceidzieci.com.pl . Wydawnictwo prowadzi sprzedaż książek, a informacje na ich temat zamieszcza na stronie www.keliber.pl.
 2. Klient może złożyć zamówienie poprzez stronę internetową Księgarni www.keliber.com.pl. Natychmiast po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje wiadomość e-mail, że zamówienie dotarło do sklepu. Istnieje również możliwość zamówienia telefonicznego pod numerem (22) 862 38 24 (22), w dni powszednie, w godzinach 8.00 – 16.00.
 3. Klient, składając zamówienie, zawiera umowę sprzedaży zamawianych towarów z Wydawnictwem.
 4. W zamówieniu Klient dokonuje: wyboru zamawianych towarów, oznaczenia sposobu dostawy oraz adresu dostawy i adresu na jaki ma być wystawiona faktura (mogą to być różne adresy) oraz wyboru sposobu płatności.
 5. Aby dokonać zakupu Klient musi się zarejestrować, podając wymagane dane. Po dokonaniu rejestracji Klient otrzyma email potwierdzający rejestrację.
 6. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie Wydawnictwa. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie całości zamówienia).
 7.     Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się: a) w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - po tym, jak do sklepu dotrze od klienta e-mail z e złożonym zamówieniem b) w przypadku zamówień płatnych kartą kredytową - w chwili autoryzacji.  c) w przypadku zamówień płatnych przelewem - w chwili otrzymania środków. c) w przypadku zamówień telefonicznych – w obecności zamawiającego.
 8.     Czas przygotowania do wysyłki, czyli czas, który upłynie od przyjęcia przez nas zamówienia do realizacji do wysłania paczki ze sklepu wynosi 24 h , z wyłączeniem weekendów. Zamówienia przyjęte do realizacji w weekend będą wysłane w poniedziałek. Wydawnictwo dopuszcza możliwość dłuższej realizacji zamówienia, jeżeli towar chwilowo nie jest dostępny w magazynie Wydawnictwa.
 9.     Przesyłki dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz firmy kurierskiej UPS.
 10. Zamieszczone na stronie znaki towarowe i loga graficzne, nazwy produktów są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
 11. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.
 12. Za zakupione produkty klient może dokonać płatności kartą kredytową – poprzez serwis PayU, przelewem lub płacąc w momencie odbioru towaru („za pobraniem”). Szczegółowe informacje dotyczące płatności poprzez serwis PayU dostępne są na stronie www.PayU.pl.
 13. Prawo odstąpienia od umowy.  Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, Klient, może odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Klient powinien złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz dokonać zwrotu towaru do Sklepu. Zwracane towary muszą być kompletne. Płyty CD, płyty DVD, zapisane na nośnikach muszą być zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu (nieusunięta folia, niezniszczone pudełko). Pozostałe towary powinny być zwrócone w stanie niezmienionym chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu, tj. Klient powinien postępować z towarem mając na uwadze, konieczność jego ewentualnego, późniejszego zwrotu 

INFORMACJE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z PRAWA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia otrzymania przesyłki

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną), podając Państwa nazwisko, pełny adres pocztowy oraz, o ile są dostępne, Państwa numer telefonu, numer faksu i adres e-mail.

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres: wydawnictwo@keliber.com.pl

 Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy pocztą elektroniczną.

Proszę odesłać lub przekazać nam zakupione rzeczy na adres Wydawnictwo K.E. Liber, ul. Kolejowa 19/21, 01-217 Warszawa, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Ponosimy koszty zwrotu rzeczy.

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

– Adresat :

Wydawnictwo K.E. Liber Ul. Kolejowa 19/21, 01-217 Warszawa

Tel/Fax: 22 862 38 24

Email: wydawnictwo@keliber.com.pl

– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*)

– Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)

– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)

– Adres konsumenta(-ów)

– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

– Data

 

Zwracany towar należy odesłać najpóźniej w ciągu 14 dni od odstąpienia od umowy wraz z oświadczeniem o zwrocie na adres:

Wydawnictwo K.E. Liber Ul. Kolejowa 19/21, 01-217 Warszawa

Tel/Fax: 22 862 38 24

Email: wydawnictwo@keliber.com.pl

Dane osobowe klientów Wydawnictwa wprowadzane są do bazy danych. Dane te wykorzystywane są do realizacji zamówień i nie są udostępniane innym podmiotom.

Wszelkie uwagi i pytania dotyczące działania Księgarni www.keliber.com.pl prosimy wysyłać za pomocą poczty elektronicznej na adres wydawnictwo@keliber.com.pl lub zgłaszać telefonicznie pod numerem (22) 862 38 22 (24) w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.