Gwarancja szybkiej wysyłki
Jak działa giełda (II wydanie) Zobacz większe

Jak działa giełda (II wydanie) nakład wyczerpany

Autor:Michael Becket, Marcin Sieczyk - na temat rynku polskiego
Wydawnictwo K.E. Liber
Rok wydania 2012
Liczba stron 242
Format A5
ISBN 978-83-60215-96-8

Prawie każdy ma swój udział w rynku papierów wartościowych, bezpośredni lub pośredni, jednak niewiedza na temat jego funkcjonowania jest powszechna. Książka ta przeznaczona jest nie tylko dla inwestorów, ale dla każdego, kto chciałby zrozumieć system finansowy i odnaleźć się w nim.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Prawie każdy ma swój udział w rynku papierów wartościowych, bezpośredni lub pośredni, jednak niewiedza na temat jego funkcjonowania jest powszechna. Książka ta przeznaczona jest nie tylko dla inwestorów, ale dla każdego, kto chciałby zrozumieć system finansowy i odnaleźć się w nim.

Neil Collins, The Daily Telegrph, publicysta działu finansowego

 

Książka ta pozwala zburzyć mistykę instytucji finansowych dostarczając amatorom podstawowych informacji. Porusza wszystkie istotne kwestie dystansując się wobec pretensjonalnego żargonu wykorzystywanego przez tak zwanych ekspertów.

Industry

 

W dobie fluktuacji cen oraz ciągłych zmian w technikach obrotu inwestor indywidualny musi wiedzieć wystarczająco dużo na temat rynku akcji, aby móc zadawać odpowiednie pytania, dokonywać właściwych wyborów i nie poddawać się wpływom drapieżnych sprzedawców. Niniejszy poradnik dostarcza podstaw, które pozwalają zrozumieć finansowy żargon i odnaleźć się na giełdzie.

Przewodnik Jak działa giełda umożliwi inwestorom zorientowanie się co jest przedmiotem obrotu, w jaki sposób, kto jest za co odpowiedzialny i wobec kogo oraz jak oceniać zarówno akcje jak i rekomendacje, które ich dotyczą. W charakterystyczny dla siebie, klarowny sposób Michael Becket przechodzi przez różne rodzaje inwestycji by odpowiedzieć na takie pytania jak:

Czym są akcje?

Czym są obligacje?

Czym są kontrakty futures i opcje?

Co warto wiedzieć o zagranicznych akcjach?

Jak wybrać akcje do zakupu?

Czyim radom ufać?

Kiedy sprzedać akcje?

Na giełdzie można zarabiać pieniądze i nie trzeba być geniuszem, aby zbić fortunę. Należy jednak być ostrożnym, mieć zdroworozsądkowe podejście, dużo szczęścia i poradnik Jak działa Giełda.

 

Polski rynek finansowy ma wiele unikalnych cech, których poznanie pomoże w stawianiu pierwszych kroków na rodzimym rynku papierów wartościowych. Rozważania Michaela Becketa zostały zatem uzupełnione omówieniem najważniejszych instrumentów, pojęć a także żargonu, z jakimi spotka się każdy polski inwestor. Odkrywanie tajników rynku finansowego połączone z aktualną wiedzą na temat możliwości inwestycyjnych dostępnych w Polsce tworzy z niniejszej książki unikalną propozycję dla Czytelnika.

 

Michael Becket jest szanowanym dziennikarzem, zajmującym się finansami, który przez 10 lat był publicystą działu gospodarczego The Daily Telegraph. Obecnie jest niezależnym publicystą, a jego teksty pojawiają się w wielu pismach. Jest również autorem kilku książek, które odniosły sukces.