Gwarancja szybkiej wysyłki
Zabawy z niemowlakami na każdy dzień Zobacz większe

Zabawy z niemowlakami na każdy dzień

Autor:Jackie Silberg
Wydawnictwo K.E. Liber
Rok wydania 2010
Liczba stron 392
Format B5
ISBN 978-83-60215-81-4

Zabawy w wieku niemowlęcym sa niezbędnym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka i budowaniu jego późniejszych zdolności przyswajania wiedzy. Książka przedstawia proste i przyjemne gry i zabawy stymulujące wczesny rozwój umysłowy dzieci.

Więcej szczegółów

33,33 zł

Więcej informacji

Zabawy w wieku niemowlęcym są niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka  i budowania jego późniejszych zdolności przyswajania wiedzy.

Odkrywając coraz więcej faktów na temat mózgu potwierdzamy znaną od dawna wiedzę – jeśli dzieci tworzą oparte na miłości i wsparciu relacje zdorosłymi, są zachęcane do odkrywania i doświadczania otoczenia, wówczas będą lepiej przygotowane do procesu nauki, który będzie zachodził u nich przez całe życie.

Książka ta zawiera proste, przyjemne gry i zabawy stymulujące wczesny rozwój umysłowy i motoryczny dzieci, gotowe do zastosowania o każdej porze dnia i w każdym miejscu – w domu, n dworze lub w podróży. Pomaga rodzicom rozwijać umiejętności dzieci poprzez radosną zabawę.

Gry i zabawy podzielono ze względu na rozwój umiejętności fizycznych, emocjonalnych oraz myślenia i rozumowania.

Rozdziały w książce podzielone są na następujące trzy okresy: od narodzin do trzeciego miesiąca, od trzeciego do szóstego miesiąca, od szóstego do dziewiątego i od dziewiątego do dwunastego miesiąca życia. Każdy rozdział przedstawia typowe dla tego wieku etapy rozwoju oraz gry i aktywności, które rozwijają umiejętności potrzebne by osiągnąć dany etap.

 

Niemowlaki nie potrzebują drogich zabawek. Potocz dziecku piłkę aby rozwijać jego koordynację mięśniową. Śpiewaj piosenki i mów do dziecka aby rozwijać jego zdolności językowe. Układaj wzory z pudełek lub klocków aby rozwijać jego zdolności matematyczne.

 

Fakty, jakie odkryli naukowcy są następujące:

  • Niemowlęta mają  biologiczną potrzebę i pragnienie uczenia się. Budowa systemu  synaps w mózgu jest prawie ukończona po trzecim roku życia.

  • Im więcej  stymulujących doświadczeń dostarczysz niemowlęciu tym więcej  połączeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania procesu  uczenia się zbuduje mózg.

  • Niemowlęta  preferują obrazy z wysokim poziomem kontrastu.

  • Liczba połączeń w  mózgu może zwiększyć się bądź zmniejszyć o 25% w zależności  od bodźców dostarczanych przez otoczenie.

  • Bodźce wzrokowe  mogą przyciągać uwagę oraz wzmóc ciekawość i  koncentrację  twojego dziecka.

  • Najlepszą zabawką  twojego dziecka jesteś ty! Baw i zajmuj się dzieckiem tak często  jak to możliwe.