Gwarancja szybkiej wysyłki
Manga Zobacz większe

Manga (nakład wyczerpany)

Autor:Peter Gray
Wydawnictwo K.E. Liber
Rok wydania 2009
Liczba stron 254
Format A4
ISBN 978-83-60215-69-2

Dzięki tej książce podniesiesz swoje umiejętności rysowania na nowy poziom i poznasz techniki używane przez profesjonalnych rysowników mangi. Każdy etap rysowania i tworzenia postaci i światów mangi został omówiony w łatwym i przystępnym stylu. Praca z tą książką sprawi, że Twoje rysunki nabiorą zupenie nowej jakości.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Jeśli pasjonujesz się rysowaniem mangi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już kiedyś naśladowałeś postacie z ulubionych komiksów czy animacji. Być może też stworzyłeś i opracowałeś własne postacie, a może nawet posługiwałeś się już jakimiś instrukcjami objaśniającymi każdy krok, by rysować postacie znajdujące się w tej książce.

 Interesujące, dynamiczne i czarujące postacie są istotą mangi, dlatego najlepiej właśnie od nich zacząć rysowanie w stylu manga.

W którymś momencie zechcesz zapewne zrobić coś więcej ze swoimi postaciami, dlatego ta książka powie ci, jak umieścić postacie w różnych kontekstach, by podkreślić ich najlepsze cechy.

Nauczysz się, jak projektować tła, komponować obrazy i opowiadać historyjki z twoimi postaciami.

Znajdziesz tu porady krok po kroku jak:

  • rysować twarze i ciała bohaterów manga i ich zwierząt
  • tworzyć własne postacie, od super bohaterów po roboty
  • eksperymentować z anatomią, tworząc mutanty, hybrydy i potwory
  • projektować znakomite tło rysunku, oparte o istniejącą lub wyimaginowaną rzeczywistość
  • narysować swój komiks, od scenariusza do finalnej kolorowej wersji

Niezależnie od tego, czy będziesz rysował futurystyczne fantazje, realistyczne miejskie opowieści, romanse czy horrory, zasady ożywiania postaci będą takie same - mogą być przenoszone z jednego gatunku do drugiego.

Dlatego możesz wiele nauczyć się z przedstawionych w tej książce ćwiczeń, ze wszystkich razem i z każdego z osobna - nawet z tych, które nie dotyczą rodzaju postaci czy akcji, które głównie chciałbyś rysować.

O autorze:

Peter Gray jest brytyjskim rysownikiem, ilustratorem, autorem komiksów. Jest autorem licznych podręczników rysunku, między innymi Kurs rysunku i ilustracji.

15 Inne produkty w tej samej kategorii: