Gwarancja szybkiej wysyłki
Akademia rysunku Zobacz większe

Akademia rysunku (produkt niedostępny)

Autor:praca zbiorowa
Wydawnictwo K.E. Liber
Rok wydania 2010
Liczba stron 384
Format 240 x 260 mm
ISBN 978-60215-83-8

Akademia rysunku  to wszechstronny kurs oparty o program nauczania rysunku w czołowych szkołach sztuk pięknych. Główne zagadnienia prezentowane w książce to: podstawy rysunku, forma, propoporcje, linia i cieniowanie, światło i cień, perspektywa.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Rysowanie pozwala nam badać świat oraz analizować i skupić wzrok na kartce papieru. Dlatego, poza wszystkimi manualnymi i technicznymi zdolnościami, wymaga ono nauki postrzegania i rozumienia otaczającego nas świata. Gryzmolenie może wynikać z talentu, który nazwiemy wrodzonym, lecz takie kontrolowanie linii, by nasze rysunki nabrały znaczenia, już nie. Nauka rysowania jest procesem, który wymaga od adepta entuzjazmu, woli, chęci eksperymentowania rozmaitymi środkami oraz wytrwałości w próbowaniu od nowa, gdy coś nie wyjdzie. Ta książka jest przeznaczona dla osób rozpoczynających  naukę rysowania i tych, którzy chcą zgłębić tę sztukę. Przedstawia główne metody i techniki nauczania rysunku w jasny i kompletny sposób, tak, jak się to robi na podstawowych kursach w akademii sztuki.
 

Część pierwsza. Podstawy rysunku
Materiały, narzędzia oraz podstawowe zasady. Omawia się tu formę, proporcje, tonalne zakresy i inne.

Część druga. Linia i cieniowanie w rysunku
Kontrolowanie szerokości  oraz intensywności linii w rysunkach, rozwijanie technik sugerujących wymiary oraz faktury powierzchni.

Część trzecia. Światło i cień w rysunku -
Sposoby, w jaki światło pada na na model oraz rozmaite metody prezentowania światła i cienia dla stworzenia dramatycznych efektów.

Część czwarta. Rysunek perspektywiczny
Zrozumienie zasad geometrycznych, które spajają rysunki, oraz
postrzeganie tematów z nowego punktu widzenia. Pozwala to uzyskiwać
zaskakujące rezultaty.

 
TRZYSTOPNIOWA METODA NAUKI RYSUNKU 

 

UCZYMY SIĘ W PRAKTYCE

Tu znajdziesz konkretne ćwiczenia, które nauczą cię doskonalenia pociągnięć, rysowania zarysów, konturów wewnętrznych, cieniowania i inne.

SZKICOWNIK

Dzięki tym rozdziałom nauczysz się wyodrębniać części ogólnej kompozycji rysunku, oceniać swoje rezultaty, poprawiać błędy oraz rozwijać umiejętności rysowania.

ANALIZA

Poza doskonaleniem praktyki, musisz nauczyć się patrzeć oczyma artysty.
Tu dowiesz się, jak rozwiązywać problemy pojawiające się w ćwiczeniach.

15 Inne produkty w tej samej kategorii: