Gwarancja szybkiej wysyłki
MEGA MANGA  Kompletny podręcznik rysowania mangi Zobacz większe

MEGA MANGA (nakład wyczerpany)

Autor:Keith Sparrow
Wydawnictwo K.E. Liber
Rok wydania 2010
Liczba stron 288
ISBN 978-83-60215-82-1

Książka zawiera wszystkie techniki, których potrzebujesz do stworzenia wspaniałych mangowych postaci wraz z rysunkami przedstawionymi krok po kroku, wykonanymi ołówkiem, tuszem i farbą.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Mega Manga jest idealną książką dla każdego, kto marzy o karierze mangaka. Podręcznik ten pozwoli mu tworzyć zadowalające dzieła sztuki niezależnie od podgatunku, który go interesuje. Książka zawiera wszystkie techniki, których potrzebujesz do stworzenia wspaniałych mangowych postaci wraz z rysunkami przedstawionymi krok po kroku, wykonanymi ołówkiem tuszem i farbą. Znajdziesz tu także galerie ukończonych rysunków – dziesiątki fryzur, wyrazów twarzy, gestów dłoni oraz pozycji ciała, które możesz przećwiczyć, aby urozmaicić swoje prace. Na wielu stronach przedstawiono stroje, akcesoria, gadżety, broń i pojazdy, które możesz rysować i kolorować, by później włączać je do swoich ilustracji. Są tu też pomysły na zwierzęta, w tym na potwory oraz urocze fantastyczne stworzenia. Wszystko to ma pomóc ci w zdobyciu umiejętności i pewności siebie w rysowaniu.

Postacie w mangach mogą być urocze i milutkie jak Pikachu czy Nyase lub duże i groźne jak mechy i olbrzymie smoki. Manga jest pełna fantazyjnych pojazdów i broni. Podstawowe techniki potrzebne do tworzenia przekonywających postaci mangowych i ich tła są łatwe do opanowania. W tej książce przedstawiamy i wyjaśniamy podstawy rysowania w tym gatunku oraz podajemy dziesiątki przykładów, dzięki którym możesz łatwo tworzyć własną sztukę.

 

O autorze:

Keith Sparrow czyta i zbiera komiksy od dzieciństwa. Stworzył setki scenopisów obrazkowych, w tym jeden do filmu animowanego Kosmiczny mecz, ilustrował też wiele dziecięcych książek edukacyjnych dla Channel 4 oraz BBC. Został fanem mangi oraz anime po przeczytaniu Akiry. Wśród jego ostatnich projektów znajduje się komiks o mopsie zwanym Dave. Keith woli rysować i pociągać tuszem ręcznie, kolorować zaś na komputerze.