Gwarancja szybkiej wysyłki
Każdy może rysować Zobacz większe

Każdy może rysować

Autor:Barrington Barber
Wydawnictwo K.E. Liber
Rok wydania 2012
Liczba stron 128
Format A4
ISBN 978-83-60215-94-4

Wspaniała książka znanego nauczyciela rysunku i artysty przeznaczona zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy pragną odświeżyć swoje umiejętności. Autor omawia rysunek linearny, walorowy, proporcję i perspektywę oraz kompozycję. Znajdziecie tu też wiele ćwiczeń.

Więcej szczegółów

36,00 zł

Więcej informacji

Barrington Barber, autor tego przyjaznego podręcznika rysowania uważa, że każdy, niezależnie od poziomu swoich doświadczeń może nauczyć się rysować.

Zaczyna zatem od podstawowych informacji na temat stawiania znaków, a potem uczy, jak można łączyć ze sobą linie oraz jak uzyskuje się właściwy ton i proporcje. Artysta ten zaleca też uważnie obserwować otoczenie, by tworzyć przekonujące i realistyczne rysunki.

Książka ta powstała z myślą o zupełnych nowicjuszach oraz o tych, którzy chcą odświeźyć swoje umiejetności.

Zobaczycie, że rysowanie może dać wiele radości !

Rozziały obejmują:

  • kreski i materiały
  • rysunek linearny
  • rysunek walorowy
  • znaczenie obserwacji
  • proporcje i perspektywę
  • kompozycję
  • przydatne ćwiczenia

 

O autorze:

Barrington Barber jest uznanym artystą i nauczycielem rysunku i malarstwa oraz autorem licznych poradników z tej dziedziny.
Swoją karierę zawodową rozpoczynał w reklamie i telewizji, jako projektant i dyrektor artystyczny. Był wykładowcą w Ealing Art School i nauczycielem sztuki w  St James’s Independent Schools.
Potem przez wiele lat działał jako niezależny projektant, ilustrator i malarz, jednocześnie tworząc bestsellerowe podręczniki do nauki rysunku, m.in. Podstawy rysunku, Kurs rysowania, Rysujmy jak wielcy mistrzowie. Jego publikacje zostały przetłumaczone na wiele języków i docenione przez czytelników w wielu krajach.